Turistický okruh Teplických skal

 25. 3. 2021 od INFO Teplické skály
Teplické skály jsou turisticky významná lokalita a součást Národní přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály.

 

Teplické skály jsou turisticky významná lokalita, která se nachází v severovýchodních Čechách, na hranicích s Polskem. Jedná se o součást Národní přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály. Turistický okruh vede po modré značce a je necelých 6 km dlouhý. Na absolvování okruhu si proto vyhraďte dvě až tři hodiny.

Na turistickém okruhu potkáte spoustu pískovcových útvarů, které svým vzhledem něco připomínají. Pro lepší představu je většina skal označena ukazateli, které mají za úkol přiblížit vám jejich pravá jména, ale samozřejmě záleží pouze na vaší fantazii.

 Za zmínku určitě stojí Ozvěna. Kde se stejně tak, jako v sousedním Adršpachu, střílelo z moždíře a zvuk se odrážel od protilehlého Lysého vrchu. Dále pak zřícenina středověkého strážního hradu Střmen, na který se „pohodlně“ dostanete po strmém schodišti se zábradlím, vyhlídka ovšem stojí za to!

Významné a vyhledávané skalní útvary jsou Martinské a Chrámové stěny. V Chrámových stěnách se nachází nejrozsáhlejší jeskynní labyrint ve Střední Evropě. Pískovcové jeskyně, propasti a strmé soutěsky zde tvoří dvacet sedm kilometrů dlouhý systém, který nese jméno Poseidon. Zajímavostí Teplických skal je také oblast nazvaná Sibiř, ve které narazíte na sníh i v letních měsících, a to hlavně proto, že soutěsky jsou zde mimořádně hluboké a klikaté, tudíž se do nich nedostane slunce.

Další tajuplná a malebná zákoutí Teplických skal si už musíte objevit sami. Těšíme se na vás!